Zespół

Bogumiła Manek
Kierownik świetlicy

Pracuje w Fundacji od 2013 na stanowisku kierownik placówki oraz wychowawca.

Absolwentka germanistyki, historii i slawistyki na Uniwersytecie im. Alberta Ludwika we Fryburgu
Bryzgowyjskim w Niemczech. Stypendystka DAAD, nauczyciel akademicki na wydziale germanistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła w projekcie Deutsch Wagen Tour prowadzonym przez Instytut Goethego w Warszawie. Prowadziła szkolenia dla nauczycieli języka niemieckiego z praktycznego zastosowania metody teatrzyku
Kamishibai w nauczaniu języka obcego w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Wojciech Szymański
Wychowawca, trener

Związany z Arką od 2014 roku. Wcześniej w roli trenera piłki nożnej, od roku towarzyszy dzieciom w pełnym wymiarze godzin. Poza sportowym rozwojem swoich wychowanków specjalizuje się w pracach kreatywnych (uwielbia origami modułowe), a także jest mistrzem gier planszowych. Swoją grą na pianinie i gitarze ubogaca dzieci muzycznie. Uwielbia rywalizację, ale cieni sobie grę fair play. Wierzy, że wygrywa ten, kto gra do końca – tego uczy Arkowiczów na treningach. Prywatnie kończy studia drugiego stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i jest szczęśliwym narzeczonym.

Aleksandra Fila-Szczepańska

Jej współpraca z fundacją trwa od jej początków w 2011 roku.

Jej głównym zadaniem są tłumaczenia oraz utrzymanie bliskiego kontaktu z macierzystym stowarzyszeniem w Niemczech.

U boku zarządu fundacji brała udział w poszukiwaniach stosownego lokum dla naszej placówki, negocjacjach, pracach remontowych budynku, jego wyposażaniu oraz rekrutacjach pracowników.

Chętnie bierze udział w reprezentowaniu organizacji podczas oficjalnych spotkań.

Edukację szkolną i zawodową odbyła w Niemczech jako dziecko emigrantów ze Śląska. Do Polski wróciła w 2008 roku.

Joanna Skorupa
Wychowawca

Pracuję w Fundacji Arka od lipca 2020 roku na stanowisku wychowawcy. Jestem Certyfikowanym Instruktorem Terapii Uzależnień i studentką V roku Psychologii specjalizacja kliniczna i psychoterapia. Od 2012 roku zajmuję się pomocą osobom uzależnionym oraz potrzebującym. Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi podczas pracy w Ośrodkach stacjonarnych Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR w Łodzi oraz w Warszawie pracując zarówno z  młodzieżą jak i osobami dorosłymi. Byłam również zastępcą koordynatora w Przedszkolu i Żłobku pracując z grupą dzieci w wieku od pół roku do 6 lat. Jako wychowawca świetlicy socjoterapeutycznej  pracowałam z dziećmi i młodzieżą oferując pomoc w odrabianiu lekcji, realizując warsztaty i zajęcia tematyczne, edukacyjne, organizując wyjścia i wycieczki poza świetlicę, obozy socjoterapeutyczne. Współprowadziłam zajęcia profilaktyczne i socjoterapeutyczne rozwijając kompetencje społeczne oraz wzmacniając samoocenę uczestników. Uwielbiam grać z dziećmi w gry planszowe, siatkówkę, wyjeżdżać na wycieczki plenerowe, pływać, aktywnie spędzać czas, realizować zajęcia kreatywne. W mojej pracy ważne jest dla mnie, aby wskrzeszać w dzieciach wiarę we własne możliwości, odkrywać i wspierać potencjał, który posiadają. W czasie wolnym lubię podróżować, aktywnie spędzać czas np. podczas spływów kajakowych, wycieczek  górskich przekraczając własne słabości, spędzając czas z rodziną.

Oksana Werbowy-Sankowska
Promocja i marketing

Jej współpraca z fundacją trwa od 2017 roku. Wspiera Fundacje w zakresie działań promocyjnych i marketingowych. Wcześniejsze doświadczenie zdobywała pracując w sieciowych agencjach reklamowych oraz dziale marketingu firmy posiadającej siec szkół językowych.

Ukończyła London Metropolitan University w Londynie na Wydziale Marketingu i Komunikacji.

Lubi aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną, podróże i dobre książki.

Przekazujesz darowiznę na: ARKA FUNDACJA DZIECI

Ile chciałbyś przekazać?
$10 $20 $30
Czy chcesz regularnie przekazywać darowizny? Chciałbym zrobić darowizne(y)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Imię *
Nazwisko *
Email *
Telefon
Adres
Dodatkowe informacje
paypalstripe
Loading...